ترامپ مشاور حقوقی خود را برکنار کرد

ساخت وبلاگ
چکیده : رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که «دان مک گان» مشاور حقوقی کاخ سفید در پاییز سال جاری از ... با عنوان : ترامپ مشاور حقوقی خود را برکنار کرد بخوانید :

رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که «دان مک گان» مشاور حقوقی کاخ سفید در پاییز سال جاری از مقام خود کناره گیری می کند

«دان مک گان» مشاور حقوقی کاخ سفید اخراج شد

به گزارش تارنمای خبری نشریه هیل، «دونالد ترامپ» هنوز فردی را برای پر کردن جای خالی مک گان در کاخ سفید انتخاب نکرده است.

ماجرای کناره گیری مشاور حقوقی کاخ سفید از آنجا رقم خورد که روزنامه نیویورک تایمز چندی پیش گزارش داد که وی با «رابرت مولر» بازپرس ویژه کمیته رسیدگی به مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا همکاری کرده است.

از جمله موضوعاتی که مک گان در موردشان با مولر صحبت کرده، ماجرای عزل «جیمز کومی» مدیر سابق اداره پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) از سوی ترامپ و درخواست مکرر رئیس جمهوری از «جف سشنز» دادستان کل آمریکا برای نظارت بر فعالیت های مولر بوده است.

نیویورک تایمز گزارش داد که مک گان طی 30 ساعت ادای شهادت ظرف 9 ماه گذشته، اطلاعاتی در مورد خشم ترامپ از پرونده مربوط به مداخله روسیه و توصیه هایش به مشاور حقوقی کاخ سفید برای پاسخگویی در مقابل بازرسان پرونده را در اختیار تیم حقیقت یاب قرار داده است.

نیویورک تایمز یادآور شد که مک گان نقشی مهم در بازداشتن ترامپ از اخراج مولر ایفا کرده است.

پس از انتشار این گزارش، ترامپ مدعی شد که خودش به مک گان و دیگر کارکنان کاخ سفید اجازه داده است با مولر همکاری داشته باشند.

ترامپ بارها به طور لفظی از رابرت مولر انتقاد کرده است و این حملات، نشان از نگرانی وی از این پرونده تحقیقاتی دارد.

رئیس جمهوری آمریکا نام «شکار جادوگر» را بر تحقیقات رابرت مولر نهاده است.

وی پیش از این گفته بود که باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا از موضوع دخالت روسیه اطلاع داشته و برای جلوگیری از آن کاری نکرده است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir

...
نویسنده : عباس بازدید : 8 تاريخ : پنجشنبه 8 شهريور 1397 ساعت: 6:50