پیش بینی وضعیت هوای تهران و ایران برای فردا سه شنبه 97/01/07

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

وزش باد شدید و احتمال گرد و خاک برای شمال‌غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، بخش‌هایی از مرکز، شمال شرق، شرق و جنوب شرق طی امروز.

وزش باد شدید در اغلب استان‌ها

احد وظیفه، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی امروز در بخش‌هایی از ارتفاعات البرز، سواحل دریای خزر بارش پراکنده گاهی همراه با رعد و برق پیش بینی شده، گفت: در شمال شرق کشور بویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رگبار، باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه در این روز (دوشنبه) احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی، شمال سمنان و شرق گلستان وجود دارد، گفت: در روز دوشنبه در برخی مناطق شمالغرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، بخش‌هایی از مرکز، شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید با جهت غربی و شمال غربی و احتمال گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

وظیفه در ادامه افزود: در برخی مناطق این استان‌ها سرعت لحظه‌ای باد ۱۰ تا ۱۵ متر بر ثانیه برآورد می‌شود.

وی با بیان اینکه در روز جاری (دوشنبه) با شمالی شدن جریانات کاهش دما در سواحل شمالی کشور و به تدریج در شمال شرق کشور پیش بینی می‌شود، گفت: در اوایل وقت روز سه‌شنبه در بخش‌هایی از خراسان رضوی بارش پراکنده خواهیم داشت و انتظار می‌رود این سامانه به تدریج از مرزهای شمال شرقی کشور خارج شود و روز چهارشنبه نیز در برخی از مناطق شمال غرب بارش خفیف و پراکنده پیش بینی می‌شود.

وی در پایان با اشاره به وضعیت هوای تهران با بیان اینکه بیشینه هوای تهران در روز جاری ۲۶ درجه و کمینه ۱۸ درجه خواهد بود، گفت: بررسی‌ها نشان داده که تهران در روز دوشنبه نیمه ابری همراه با وزش باد شدید خواهد بود. همچنین در روز سه‌شنبه آسمان تهران صاف اما گاهی وزش باد خواهد داشت.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

...
نویسنده : عباس بازدید : 2 تاريخ : دوشنبه 6 فروردين 1397 ساعت: 18:17