کارگردان امپراطور جهنم: میخواهم فیلمی به نام عمامه های خطرناک بسازم

ساخت وبلاگ
چکیده :  رونمایی «امپراطور جهنم» در جشنواره و ضعف مشهود محتوایی-ساختاری فیلم موجب شد که نه مخاطبان و نه هیأت... با عنوان : کارگردان امپراطور جهنم: میخواهم فیلمی به نام عمامه های خطرناک بسازم بخوانید :

 رونمایی «» بسازد. شیخ طادی به «جوان» گفت:
می‌خواهم با ساخت فیلم سینمایی «عمامه‌های خطرناك» درباره منبر‌هایی سخن به میان آورم كه به جای در خدمت مردم و خدا بودن، در خدمت خود گوینده است.

پرویز شیخ طادی در پاسخ به این سؤال كه چرا به فكر ساخت چنین فیلمی با این مضمون رفته است، گفت:
حقیتش این است كه من از یك سری از افراد كه در داخل كشور هستند بیشتر می‌ترسم و نگران آنها هستم. اتفاقاً از خارجی‌ها و دشمنان خارجی اصلاً ترسی ندارم چون خیلی خوب می‌شناسمشان ولی تكلیفم با یكسری از نفوذی‌های داخلی هنوز معلوم نیست و به همین خاطر تصمیم گرفتم سه گانه فیلم هایم را با ساخت فیلمی درباره این آدم‌ها تكمیل كنم.

كارگردان «شكارچی شنبه» درباره اینكه موضوع و محتوای اصلی فیلم«عمامه‌های خطرناك» درباره چیست، گفت:
قصه این فیلم قصه كسانی است كه منبر دارند و منبرشان مال مردم نیست. منبرشان در خدمت خدا نیست، منبرشان در خدمت خودشان است؛ كسانی كه به اسم دین و بازی با احساسات مردم و جوانان پاك می‌توانند روی آنها تأثیر بگذارند. سه گانه ام در سینما اگر كه خدا عمری بدهد در مورد این آدم‌هاست.

شیخ طادی درباه چرایی علاقه‌اش به موضوعات استراتژیك سینما هم گفت:
من در مورد افراطی‌گری صهیونیست‌ها فیلمی ساختم به اسم «شكارچی شنبه»، در مورد افراطی‌گری عربستان و وهابیت فیلمی ساختم به اسم «امپراطور جهنم»، حالا می‌خواهم درباره یكسری از خودی‌ها هم فیلمی بسازم به اسم «عمامه‌های خطرناك.» واقعیت این است كه علاقه ناشی از دغدغه من درباره این جریانات است وگرنه فیلم تجاری ساختن را هم خوب بلدم.

شیخ طادی ادامه داد:
می‌خواهم در این فیلم از كسانی كه در جهان شیعه كاملاً عمامه‌های انگلیسی روی سرشان است و دارند سیاست‌های غرب و روباه پیر انگلیس را بسیار خطرناك‌تر و پرنفوذتر و زیركانه‌تر پیش می‌برند، حرف بزنم و دستشان را برای همه رو كنم. به نظرم این آدم‌ها هم از صهیونیست‌ها بدترند و هم از وهابیون، چون اینها جایی كه تنها نقطه امید جهان اسلام است را می‌خواهند موتور حركتش را از كار بیندازند.

شیخ طادی در پاسخ به سؤالی كه این آدم‌ها در ایران هستند یا نه گفت:
بله اینها در ایران هستند و اتفاقاً هم قدرت دارند، هم منبر دارند و هم ثروت دارند، رسانه هم دارند، جالب اینجاست بعضی‌هایشان اصلاً نمی‌دانند كه نفوذی هستند ولی وقتی تربیت شده باشی همه چیز تمام است، حتی اگر لباس روحانیت و عمامه بر سر داشته باشی و تبلیغ هم كنی ولی وقتی تربیت انگلیسی داشته باشی، كار تمام است.

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: روزنامه جوان

...
نویسنده : عباس بازدید : 33 تاريخ : جمعه 27 بهمن 1396 ساعت: 17:28