هشدار پلیس راهور در مورد بارش برف در کشور

ساخت وبلاگ
چکیده : رئیس پلیس راهور ناجا نسبت به بارش برف و باران در جاده‌های کشور هشدار داد و به رانندگان توصیه کرد که ... با عنوان : هشدار پلیس راهور در مورد بارش برف در کشور بخوانید :

رئیس پلیس داد و به رانندگان توصیه کرد که حتما با زنجیر چرخ و "باک پر" در جاده‌های برفی تردد کرده و حتما چند وعده غذایی و لباس گرم نیز به همراه داشته باشند

روز گذشته یک سامانه بارشی به کشور وارد شده و تا پایان روز پنجشنبه در کشور حاکم خواهد بود

سردار تقی مهری در حاشیه جلسه کمیته هماهنگی طرح‌های ویژه ترافیکی نوروز 97 با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی در خصوص بارش برف و باران در کشور اظهار کرد: از روز گذشته شاهد ورود یک سامانه بارشی به کشور بوده و در حال حاضر این سامانه برخی از استان‌های شمال و شمال غرب کشور را درگیر کرده است که طبق پیش بینی هواشناسی این بارش‌ها در تهران و دیگر استان‌های کشور نیز رخ خواهد داد و در ارتفاعات هم به شکل برف خواهد بود.

وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود این وضعیت تا پایان روز پنجشنبه در کشور حاکم باشد افزود: در همین زمینه مأموران پلیس راه و پلیس راهور در آمادگی هستند اما لازم است شهروندان نیز نکاتی را رعایت کنند و رانندگان باید توجه داشته باشند که رانندگی در شرایط بارانی با رانندگی در شرایط عادی کاملا متفاوت است. بنابراین باید با سرعت مطمئنه رانندگی کرده و حتما تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ را به همراه داشته باشند.

سردار مهری با بیان اینکه بهتر است رانندگان حتما از رادیو استفاده کرده و آخرین وضعیت راه‌ها را قبل از سفر استعلام کنند، گفت: در برفی که حدود دو هفته پیش در تهران بارید سطح بارش بالا بود و امکانات و تجهیزات ما نیز کافی نبود که امیدواریم این مسائل رفع شود.

رئیس پلیس راهور ناجا به رانندگان توصیه کرد که حتما با "باک پر" در جاده‌های برفی تردد کرده و حتما چند وعده غذایی و لباس گرم نیز به همراه داشته باشند. زنجیر چرخ نیز جزو تجهیزات مهمی است که نباید همراه داشتن آن را فراموش کرد.

بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی استان قزوین

رئیس پلیس‌راه فرماندهی انتظامی استان قزوین از بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی از عصر امروز خبر داد.

سرهنگ «نصرالله بیگلری» اظهار کرد: برابر اعلام سازمان هواشناسی استان از بعدازظهر امروز بیست وسوم بهمن‌ماه در همه محورهای مواصلاتی استان شاهد بارش باران و برف و کولاک خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ادامه روند بارش باران برف و کولاک در سطح استان تا پایان روز چهارشنبه بیست و پنجم بهمن‌ماه، از رانندگان تقاضا می‌شود از سفرهای غیرضروری اجتناب و در صورت لزوم به سفر از سلامت تجهیزات ایمنی و گرمایشی و سالم بودن خودروی خود اطمینان حاصل و ملزومات زمستانی و توشه راه به همراه خود داشته باشند.

بیگلری افزود: همچنین همراه داشتن زنجیر چرخ و استفاده در زمان لزوم اجباری بوده از تردد رانندگانی که فاقد زنجیر چرخ هستند در گردنه جلوگیری به‌عمل‌آمده و اعمال قانون لازم صورت خواهد گرفت.

رئیس پلیس‌راه استان قزوین توصیه کرد: همه رانندگانی که قصد عبور از آزادراه‌ها و جاده‌ها و گردنه‌های برف‌گیر و کوهستانی استان را دارند با هوشیاری کامل و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی با رعایت سرعت مطمئنه در جاده لغزنده تردد کنند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

...
نویسنده : عباس بازدید : 7 تاريخ : دوشنبه 23 بهمن 1396 ساعت: 23:41