کلیات بودجه 97 توسط نمایندگان مجلس رد شد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات لایحه بودجه سال ۹۷ را تصویب نکردند.

رد شد/۱۴ بهمن بررسی مجدد

در جلسه علنی روز یکشنبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی بررسی کلیات لایحه بودجه را در دستور کار قرار دادند.10 نماینده در مخالفت و 10 نماینده در موافقت با کلیات لایحه بودجه سخنرانی کردند.

مخالفان لایحه بودجه افزایش انتشار اوراق مشارکت، برداشت از صندوق توسعه ملی، عدم تطابق بودجه با برنامه ششم توسعه،  عدم توجه به مشکلات معیشتی معلمان و آموزش و پرورش را از دلایل مخالفت خود اعلام می کردند.

موافقان کلیات لایحه بودحه نیز معتقد بودند کمیسیون تلفیق برنامه های خوبی برای ایجاد اشتغال، از بین بردن فقر مطلق و حل مشکلات معیشتی مردم دارد. به همین دلیل خواستار موافقت نمایندگان با کلیات لایحه بودجه بودند.

لایحه بودجه سال ۹۷، ۱۹ آذرماه سال جاری از سوی رئیس جمهور به مجلس ارائه شد.دولت در این لایحه خواستار افزایش نرخ حامل های انرژی برای ایجاد اشتغال، برداشت از صندوق توسعه ملی برای اختصاص به بودجه دفاعی، مشکلات محیط زیستی بود و همچنین حذف تعداد زیادی از یارانه بگیران را پیش بینی کرده بود.

کمسیون تلفیق مجلس در بررسی لایحه بودجه با افزایش قیمت حامل های انرژی مخالفت کرد و این تبصره حذف شد اما همچنان تبصره مربوط به حذف ۳۴ میلیون نفر از دریافت یارانه نقدی در گزارش کمیسیون تلفیق از لایحه بودجه باقی مانده است.

پس از بررسی کلیات لایحه بودجه در دو شیفت کاری نمایندگان به کلیات لایحه بودجه رای ندادند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com

...
نویسنده : عباس بازدید : 5 تاريخ : دوشنبه 9 بهمن 1396 ساعت: 7:37